poniedziałek, 9 październik 2017

Bądź retro w XXI wieku


Wiecie co o stylu retro mówi Wikipedia? Pozwalam sobie zacytować: „Retro – termin używany do określania elementów współczesnej kultury, które pochodzą od lub są świadomą imitacją trendów w modzie, światopoglądzie, zachowaniu typowych dla niedalekiej przeszłości, a które były lub są uznawane za niemodne.” Dzisiaj, styl retro to jeden z najmodniejszych trendów, jaki możemy wykorzystać nie tylko w stylizacjach odzieżowych, ale również w naszych wnętrzach. Sama jestem miłośniczką powrotów do przeszłości, więc jeśli lubisz je tak jak ja – razem ze mną przejdź się po mieszkaniu i zobacz co możesz zamienić na retro : )

Tak naprawdę, jeśli tylko jesteś osobą zamożną – Twój cały dom może być retro. Podłogi, drzwi, okna, meble… Wszystko kupisz teraz w starodawnym stylu. Tylko czy właśnie o to chodzi? O to aby zrobić muzeum we własnym domu? Ja zdecydowanie polecam wysublimowane dodatki, które tylko delikatnie oznajmią w którym kierunku lubisz podążać. W związku z tym, że nie wyobrażam sobie wieczoru bez dobrej książki – muszę mieć dobre oświetlenie. Wybrałam świetną, wiszącą lampę na www.dekodomania.pl. Wiecie co podoba mi się w niej najbardziej? Ten wściekle błękitny kolor! Według mnie pasuje do każdego wnętrza i ożywi te pomieszczenia, w których postawiliście na stonowane barwy. Absolutny hit.


Teraz coś, w czym zakochałam się po pierwszej sekundzie patrzenia – ceramiczne umywalki. Tak, te wolnostojące, mosiężne cudeńka, które sprawiają, że nawet mycie zębów staje się czynnością wręcz luksusową. W ogóle, jeśli macie ochotę zobaczyć jak możecie przekształcić swoją łazienkę w ekskluzywne miejsce z czasów, które już minęły – koniecznie wejdźcie na www.retrowoda.pl. Ostrzegam tylko, że długie wpatrywanie się w umywalki, grzejniki i baterie grozi nicnierobieniem przez resztę dnia. Bo czy można choć na moment odkleić się od tych cudownych mydelniczek i wieszaków?Jeśli nie macie czasu na buszowanie po sklepach albo aktualnie chcecie przeznaczyć pieniądze z domowego budżetu na coś innego – poszukajcie retro gadżetów w Waszych domach! Mogę się założyć, że gdzieś w piwnicy leży zakurzona patera na owoce, a u cioci na strychu przetarty dywan. Korzystajcie z przedmiotów, które zostały zapomniane i przywracajcie im nowy blask. Jeżeli tylko macie ochotę – wrzucajcie swoje pomysły na retro dodatki. Jestem ich bardzo ciekawa!

PRZEŚLIJ KOMENTARZ

Produkt tygodnia
Produkt miesiąca

Kategorie

Polecany post

Najczęściej oglądane

Archiwum bloga

Polub stronę na FB

TOP